Loading…

Pezullohen për shkelje administrative

  • 10/01/2017 | 19:33

Pezullohen për shkelje administrative

Kryetari i sapozgjedhur i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka pezulluar katër zyrtarë komunalë – shërbyes civil, ndaj të cilëve është ngritur aktakuzë, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Por, Gazeta Metro mëson se janë katër zyrtarët të cilët iu është ngritur aktakuzë më herët kanë qenë të përfshirë në lëshime të vogla administrative dhe përshpejtim të procedurave,  ndërsa nga të pezulluarit nuk janë Ilir Demaku, Fatmir Istogu, e as asistentja e ish-kryetarit, Nexhat Demakut , siç ishte raportuar nëpër media.

Këtë veprim, Lladrovci e kishte bërë duke u bazuar në “Ligjin për Shërbimin Civil të Republikës së Kosovës, nenit 69, pika I.1, I.2 I.3 dhe pika II, me 50 për qind të pagës dhe rekomandimeve të Agjencionit Kundër Korrupsionit, deri sa të përfundon aktakuza ndaj zyrtarëve”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë