Loading…

Petkovic në Kosovë, merr pjesë në liturgjinë e Kishës në Prizren i shoqëruar nga ministri Rakic

  • 24/05/2022 | 10:35

Petkovic në Kosovë, merr pjesë në liturgjinë e Kishës në Prizren i shoqëruar nga ministri Rakic

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ndodhet në Kosovë dhe po merr pjesë në liturgjinë e Kishës së Shën  Gjergjit në Prizren.


Liturgjia po shërbehet nga Peshkopi Teodosije dhe priftërinjtë e Dioçezës me rastin e festës së Seminarit Teologjik të Prizrenit shkruan Kosovoonline, transmeton Gazeta Express.

Bashkë me Petkoviqin, i pranishëm është edhe ministri për Kthim dhe Komunitete Goran Rakiq.

Petkoviq nga dje ndodhet për një vizitë dy ditore në Kosovë dhe ka filluar me vizitën në familjen Sariq në Rahovec.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë