Loading…

Pesë ushqimet për dhëmb të shëndoshë

  • 14/11/2016 | 17:22

Pesë ushqimet për dhëmb të shëndoshë

Nëse doni të keni dhëmb të shëndoshë, së pari duhet që të mos hani shumë gjëra të ëmbla ngase ato janë shkaktari kryesorë i prishjes së tyre.

Ndërsa, këto janë ushqimet që i bëjnë dhëmbët tuaj më të shëndetshëm:

1. Qumështi

Traditional milk bottle with a glass full

2. Portokalli
orange

3. Dredhëzat
strawberry_photos_fresh_strawberry_picture_f045009

4. Kivi
kiwi
5. Djathi i bardhë
bild01_01

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë