Loading…

Pesë të vrarë, shtatë të plagosur nga sulmet ajrore izraelite në Siri

  • 13/05/2022 | 23:08

Pesë të vrarë, shtatë të plagosur nga sulmet ajrore izraelite në Siri

Mbrojtja kundërajrore është ‘përballur me agresionin izraelit’  mbi zonën e Masyaf në Siri sipas mediave siriane të premten, transmeton Gazeta Metro.


Pesë janë plagosur dhe 7 të lënduar deri tani sipas raporteve nga një sulm ajror i Izraelit në rajonin e Hama në Siri, sipas medias shtetërore siriane të premten.

Sipas tyre në mesin e të plagosurve është edhe një fëmijë.

Mbrojtja kundërajrore është ‘përballur me agresionin izraelit’  mbi zonën e Masyaf në Siri sipas mediave siriane të premten./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë