Loading…

Pesë persona arrestohen nga Policia e Kosovës, tentuan ta kalonin kufirin të infektuar

  • 05/09/2021 | 20:14

Pesë persona arrestohen nga Policia e Kosovës, tentuan ta kalonin kufirin të infektuar

Pesë persona të dyshuar për Covid-19, nga fshati Dedaj në Prizren janë kapur nga policia duke tentuar ta kalojnë kufirin në Bernjak.


Sipas njoftimit të policisë këta e shkelën masën e vetë izolimit, prandaj u dërguan në stacionin policorë në Prizren.

“Ne lidhje me këtë rast është dërguar patrulla policore nga Prizreni, e cila bashkë me personat është kthyer ne Prizren, ku në stacion të Policisë në Prizren do të zhvillohet procedura ndaj tyre për shkelje të masava sipas ligjit anti Covid-19”.

Tutje bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të dielën, rreth orës 14:50.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë