Loading…

Përvjetori i diplomimit të ‘gjeniut’ Agim Bahtiri |FOTO

  • 17/08/2018 | 09:29

Përvjetori i diplomimit të ‘gjeniut’ Agim Bahtiri |FOTO

Dje u bë një vit që kur kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka futur diplomën e fakultetit në xhep.


Madje Bahtriri, kishte përfunduar fakultetin në afat rekord, pasi ai për dy vite kishte përfunduar tre vite studimi në Kolegjin e Biznesit në Vushtrri.

Këtij diplomimi i kishte praprirë një marrëveshje në mes Bahtirit dhe dekanit Shyqyri Kabashi.

Ndërkohë, në tetor të viti 2016, derisa Bahtiri ishte student në kolegjin “Biznesi”, nënshkroi memorandum bashkëpunimi me të nijëtin kolegj, por tash si kryetar komune.

Përmes këtij memorandumi që palët janë marr vesh për bashkëpunim në fushën e kërkimeve shkencore, Bahtiri si kryetar komune ka favorizuar studentët e kolegjit “Biznesi”, për punë praktike në komunë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë