Loading…

Përveç rrahjes, i thyen edhe veturën Zaevit (Foto)

  • 28/04/2017 | 12:56

Përveç rrahjes, i thyen edhe veturën Zaevit (Foto)

Protestuesit përveç se e demoluan mbrëmë Kuvendin e Maqedonisë, dhe rrahën disa deputetë, duke përfshirë edhe gjakosjen e kryetarit të LSDM’së, Zoran Zaev, këtij të fundit i demoluan edhe veturën.


Në një ndër pjesët ku parkohen veturat e zyrtarëve të Kuvendit, shihet Vetura e Zaevit, me dritare të thyera, dyertë dhe pjesa e përparme dhe pas, përcjellë Telegrafi në Maqedoni.

Dhuna në Parlamentin e Maqdonisë erdhi pasi shumica parlamentare zgjodhi për kryetar të Kuvendit, deputetin shqiptar Talat Xhaferi.

Telegrafi Maqedoni kujton se mbrëmë në Kuvendin e Maqedonisë u goditën dhjetëra deputetë nga protestuesit e dhunshëm që u futën në hapësirat e Kuvendit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë