Loading…

Personi që u gjet i vdekur në Pejë është vëllai i avokatit të njohur kosovar

  • 23/12/2019 | 11:33

Personi që u gjet i vdekur në Pejë është vëllai i avokatit të njohur kosovar

Mbrëmë rreth orës 20:26, një ankues ka kërkuar ndihmën e Policisë në Pejë pasi që në shtëpinë e tij ishin ndalur dritat dhe mbyllur dera, ndërsa i vëllai nuk i lajmërohej në telefon.


Njësitet policore kanë shkuar në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur një person pa shenja jete.  Indeksonline mëson se viktima është Lulzim Rama, i lindur në vitin 1978.

Trupi i viktimës është dërguar për obduksion me vendim të prokurorit.

Lulzim Rama ishte vëllau i avokatit kosovar, Ilir Rama. Ndërsa vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe vet ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë