Loading…

Përsëri protestë për Almirin e vogël

  • 28/02/2018 | 22:51

Përsëri protestë për Almirin e vogël

Me moton “Prokurorët vrasin Almirin’, të premten në ora 13:00 protestohet para Prokurorisë së përgjithshmesë Shkupit, për rastin e Almirit të vogël.


Protesta në fjalë mbahet për të dytën herë, me qëllim që drejtësia të shkojë në vend.

Kujtojmë se, ky hap vjen pasi pala e prokurorëve maqedonas kërkoi rikualifikimin e rastit si “aksident me pasojë vdekjen”, kurse pala shqiptare kërkon që për rastin të mbetet kualifikimi si vepër penale “vrasje”, ku akuzohet Boban Iliq.

Për një javë rresht, Almiri luftoi për jetë në spitalin e Kumanovës, por për shkak se nuk mundi t’ju rezistoj plagëve të marra, ai ndërroi jetë më datë 1 korrik.

LEXO EDHE:

4 vjet burg për vrasësin e Almirit, rasti i tij rrezikon rrënimin e sistemit të drejtësisë

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë