Loading…

Përsëri kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

  • 21/01/2017 | 13:41

Përsëri kërkohet ndërprerja e dialogut me Serbinë

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj, po merr pjesë në protestën në përkrahje të Ramush Haradinajt, që po organizohet nga OVL e UÇK’së.


I pari i Nismës ka thënë se Ramush Haradinaj nuk guxon të preket, pasi ashtu preket shteti i Kosovës.
Sipas tij, koha e Ramush Haradinajt po vjen.

“Me u prek Ramushi, është si me u prek temeli i shtetit. Po vjen koha e Ramush Haradinajt”, ka thënë Limaj.

Ndryshe, në fjalën e tij, Limaj ka kërkuar që dialogu me Serbinë të ndërpritet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë