Loading…

Përplasje mes Dukagjin Goranit, Time Kadriajt dhe Vjosa Osmanit

  • 17/10/2018 | 15:04

Përplasje mes Dukagjin Goranit, Time Kadriajt dhe Vjosa Osmanit

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, Vjosa Osmani dhe anëtari i këtij komisioni Dukagjin Gorani janë përplasur gjatë shqyrtimit të Raportit të Qeverisë për dialogun.


Derisa Gorani kritikonte shqyrtimin e këtij raporti duke thënë se po fliten ato gjëra të cilat dihen e që janë thënë edhe më parë.

Gorani u shpreh kundër votimit të raportit dhe rekomandimeve të komisionit. Ndërsa Osmani i tha se askush po i detyron të votojë.

Më tej Osmani e akuzoi Goranin se dikush po dëshiron të heshtë cështjen e dialogut me Serbinë, raporton zeri.info.

Osmani poashtu është përplasur me deputeten e AAK-së Time Kadrijaj pasi kjo e fundit i tha se a e ka pyetur shefin e partisë (Isa Mustafën) për t’i dhënë këto kritika për dialogun.

Ndërsa Osmani iu përgjigj duke thënë se ajo nuk funksionon në këtë formë dhe se shef e ka vetëm popullin që e ka votuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë