Loading…

Përplasen prifti grek dhe Papa: Del videoja nga momenti i tensionuar

  • 06/12/2021 | 09:53

Përplasen prifti grek dhe Papa: Del videoja nga momenti i tensionuar

Papa Françesku ka planifikuar një vizitë tre-ditore në Athinë. Ndërsa, një incident ka ndodhur në momentin kur Papa Françesku ka mbërritur.


Sapo, Papa Françesku mbërrin në Kryedioqezën e Athinës, një prift ortodoks shfaqet duke bërtitur.

“Papa, ti je heretik”, dëgjohet duke bërtitur prifti ortodoks.

Pas këtij incidenti kanë ndërhyrë menjëherë policia të cilët e larguan priftin ortodoks nga vendngjarja.

Mediat greke shkruajnë se prifti bërtiti mjaftueshëm aq sa Papa të degjontë.

Kjo është hera e dytë që ai viziton Athinën brenda pesë vitesh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë