Loading…

Përplasen në Kuvend Kusari-Lila me Lekajn e Hamzën, shkak puna e qeverisë dhe pandemia

  • 14/06/2021 | 11:56

Përplasen në Kuvend Kusari-Lila me Lekajn e Hamzën, shkak puna e qeverisë dhe pandemia

Deputeti nga radhët e PDK’së, Bedri Hamza ka kritikuar Qeverinë Kurti për situatën ekonomike në vend, duke thënë se nuk po u del në ndihmë qytetarëve e bizneseve.


Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ai po ashtu ka kritikuar qeverinë për mosnënshkrimin e kontratave për furnizim me vaksina.

Ndërsa, Hamzës i është kundërpërgjigjur shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila.

Ajo ka kërkuar që të bëhet debat në bazë të planifikimeve dhe jo në bazë të agjendës politike, sa i përket gjendjes ekonomike në pandemi.

Kusari-Lila është shprehur se është mëkat që të mos vlerësohet puna e Qeverisë, nënshkrimi i kontratës për furnizim me vaksina e ulja e rasteve të infektuara me COVID-19.

Mirëpo, Hamza ka deklaruar se ulja e rasteve të infektuara me COVID-19 nuk është meritë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërsa, edhe deputeti i AAK’së, Pal Lekaj, i është kundërpërgjigjur Kusari-Lilësm duke thënë se dihet se pse kanë rënë numrat e të infektuarve, e për këtë nuk ka ndikuar Qeveria Kurti.

Përndryshe, edhe deputetë të LDK’së kanë deklaruar se Vetëvendosje nuk ka punuar në uljen e infektimeve me COVID-19.

Deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami, meritat e uljes së numrit të të infektuarve ia ka atribuuar Lidhjes Demokratike të Kosovës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë