Loading…

Përleshje masive për pronë në Rahovec

  • 11/12/2016 | 12:36

Përleshje masive për pronë në Rahovec

Dje ka ndodhur një përleshje fizike në Ratkoc të Rahovecit ku janë përdorur edhe mjete të forta, arsyeja e kësaj përleshje ka qenë kontesti pronësor.

“Janë arrestuar shtatë të dyshuar meshkuj shtetas të Kosovës që të njëjtit, si pasojë e një kontesti pronësor janë përleshur fizikisht ne mes veti, me ç’rast janë përdorur edhe mjete të forta. Tre nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin policor 24-orësh, transmeton gazeta Metro.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë