Loading…

Përkundër sëmundjes, familja shqiptare dëbohet nga Gjermania

  • 14/02/2017 | 16:30

Përkundër sëmundjes, familja shqiptare dëbohet nga Gjermania

Dashnor dhe Elona Malecka ishin ardhur në prill të vitit 2015 në Kierspe të Gjermanisë, dhe kishin pasur një jetë të mirë. Madje, Elona kishte lindur vajzën e saj në Gjermani, megjithatë, tani duhet të kthehen në Shqipëri, ku të ardhmen e kanë të pasigurt.


Vitin e kaluar Zyra për Migrim dhe Refugjatë i njoftoi se leja e qëndrimi i ishte refuzuar.

Dashnori vuan nga një sëmundje e rëndë dhe e ka të vështirë për të punuar, por as kjo nuk është marr parasysh.

Në një familje tjetër studentët kishin mbledhur shumë mbishkrime për të mos i dëbuar, por kot. Familja shqiptare duhet të kthehet në Shqipëri, kurse i frikësohet edhe hakmarrjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë