Loading…

Përgjigjja e Kurtit për koalicionet e mundshme me PDK’në dhe LDK’në

  • 08/06/2017 | 15:33

Përgjigjja e Kurtit për koalicionet e mundshme me PDK’në dhe LDK’në

Kandidati për kryeministër i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur në Drenas për koalicionet e pas zgjedhjeve.


Ai ka thënë se ata që kanë shkuar në Vetëvendosje nga PDK’ja, kusht e kanë pasur që me këtë parti të mos bëhet koalicion.

Gjithashtu sipas Kurtit, ngjashëm ka ndodhur edhe me ata që kanë shkuar nga LDK.

‘Ata që na kanë ardhur në Vetëvendosje nga PDK, na kanë thënë se vimë me një kusht, që të mos bëni koalicion pas zgjedhjeve me PDK’në. Edhe ata që na kanë ardhë nga LDK, kanë thënë se vimë me një kusht, që të mos bëni koalicion me LDK’në pas zgjedhjeve. Sido që të jetë, më 11 qershor, populli voton masivisht për ndryshim. Më 12 qershor ne do të festojmë. Më 13 qershor merret vesh për koalicionet dhe do të shohim çka ka mbetur sepse do t’i lodhim në zgjedhjet e 11 qershorit”, ka thënë Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë