Loading…

Përgjegjës për murin është Qeveria e Kosovës

  • 24/12/2016 | 13:42

Përgjegjës për murin është Qeveria e Kosovës

Biznesmeni kosovar, Behxhet Pacolli, e ka quajtur manipulim adresimin e përgjegjësisë së ndërtimit të murit në Mitrovicë drejtë Agim Bahtirit, shkruan Gazeta Metro.

Pacolli në rrjetin social Facebook ka thënë se të gjithë e dinë çfarë kompetenca ka Kryetari i Komunës, dhe, sipas tij, është qyqarllëk të hidhet faji duke tentuar që të lirohen nga përgjegjësitë.

“Përgjegjës për atë mur janë Qeveria e Kosovës dhe institucionet qendrore. Këto institucione janë përgjegjëse dhe sa më parë duhet të ndërmarrin masa për rrënimin e murit”./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë