Loading…

Përgjegjës për këtë formë të dialogut janë Thaçi e Mustafa

  • 26/01/2017 | 15:22

Përgjegjës për këtë formë të dialogut janë Thaçi e Mustafa

Ish kryetari i kuvendit, Jakup Krasniqi ka thënë se dialogu me Serbinë nuk është përdorur asnjëherë për interesa të vendit por siç ka thënë për përfitimet personale të Thaçit.


Në një konferencë për media, Krasniqi tha se marrëdhëniet me Serbinë janë keqësuar edhe më shumë përmes këtij dialogu duke lënë fajtor Thaçin e Mustafën.

“Ky dialog solli dy provokime arrestimin e Ramush Haradinajt dhe ndërtimin e murit në veri. Ky dialog po zhvillohet sipas kushteve dhe interesave të Serbisë. Përgjegjës për këtë formë të dialogut janë Hashim Thaçi e Isa Mustafa”, tha Krasniqi.

“Edhe para se të bëhej marrëveshja e prillit 2013 unë kam thënë se bisedimet kanë degraduar. Ishte gabim i madh fillimi i bisedimeve me Serbinë madje për bisedime nuk e ka obliguar askush Kosovën të hyjë në bisedime por shumica e deputeteve kanë votuar për të hyrë në bisedime” ka thënë  Krasniqi./gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë