Loading…

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Chelsea-Leicester, ky është rezultati

  • 19/05/2022 | 21:48

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Chelsea-Leicester, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në duelin ndërmjet Chelseat dhe Leicester me rezultat të barabartë 1-1, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘Stamford Bridge’ po zhvillohet sfida mes Chelseat dhe Leicester Cityt e cila pas pjesës së parë ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me anë të golit të shënuar nga mesfushori anglez, James Maddison në minutën e gjashtë, ndërsa për të barazuar rezultatin u përkujdes mbrojtësi spanjoll, Marcos Alonso në minutën e 34’të.

Kujtojmë që ‘Blutë e Londrës’ janë në pozitën e tretë me 70 pikë, kurse skuadra e drejtuar nga Brendan Rodgers në vendin e nëntë me 48 pikë.

Vlen të theksohet se në të njëjtin orar po luhen edhe dy takime të tjera në elitën e futbollit anglez të cilat janë: Everton 0-2 Crystal Palace dhe Aston Villa 0-1 Burnley. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë