Loading…

Përfundon heshtja, Albin Kurti flet sot për herë të parë si kryetar i ri

  • 23/01/2018 | 09:13

Përfundon heshtja, Albin Kurti flet sot për herë të parë si kryetar i ri

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot do të bëjë adresimin e tij të parë për publikun, që nga zgjedhja e tij si kryetar i këtij subjekti partiak pas zgjedhjeve të brendshme 2018’të.


Zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje, proces ky i përfunduar pa ndonjë parregullsi këtë të diel që e lëm pas, sipas rezultateve shpallën Albin Kurtin si të parin e saj me 98.82% vota për.

Kryetari i sapozgjedhur i Vetëvendosjes, Albin Kurti,  adresimin e tij të parë që nga marrja e kësaj detyre, do ta bëjë sot nga selia e partisë së tij duke filluar konferencën nga orën 12:00.

Ndryshe, zgjedhja e Kurtit në krye të organizatës që krijoi vetë, ka hasur edhe në shumë kundërshtime, madje disa e kanë quajtur edhe kthim prapa, shkruan gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë