Loading…

Përfundojnë pjesët e para të Uefa Champions League, këto janë rezultatet

  • 22/02/2022 | 21:51

Përfundojnë pjesët e para të Uefa Champions League, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve ndërmjet Villareal-Juventus dhe Chelsea-Lille, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen mes Villareal dhe Juventus, ‘Biankonerët’ gjejnë veten në epërsi me golin e realizuar nga Dusan Vlahovic vetëm pas 32 sekondave. Për serbin është edhe ndeshja e tij e parë në Uefa Champions League ku ka arritur të debutoj me gol.

Ndërsa në duelin tjetër mes Chelsea dhe Lille që po zhvillohet në Londër, skuadra e Thomas Tuchel me golin e realizuar në minutën e 8′ nga gjermani, Kai Havertz janë në avantazh ndaj ekipit francez. /gazetametro.net

Villareal – Juventus 0-1

Chelsea – Lille 1-0

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë