Loading…

Përfundojnë pjesët e para në Superligën e Kosovës, këto janë rezultatet

  • 19/03/2022 | 13:52

Përfundojnë pjesët e para në Superligën e Kosovës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para në tre ndeshjet e Superligës së Kosovës që janë duke u zhvilluar në kuadër të javës së 26’të, transmeton Gazeta Metro.


Ndeshja mes Malishevës dhe Gjilanit ka përfunduar 0-0 në pjesën e parë, ku të dy skuadrat treguan një paraqitje solide. Në minutën e nëntë skuadra vendas pretendonte për një penallti në të mirë të saj por gjyqtari, Gramos Shala nuk e akordoi.

Dukagjini është duke befasuar Llapin në Podujevë, pasi pjesa e parë i ka takuar klinasve të cilët kaluan në epërsi me anë të golit të shënuar nga sulmuesi, Ahmed Januzi.

Ndërsa ndeshje interesante është duke u zhvilluar në Drenas, aty ku pjesa e parë i ka takuar Ulpianës. Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me anë të golit të shënuar nga, Ardi Qorri në minutën e 27′ por pas shtatë minutash barazoj rezultatin Iran Goncalves i cili u përkujdes të shënoj edhe golin e dytë. /gazetametro.net

Malisheva – Gjilani 0-0

Llapi – Dukagjini 0-1

Malisheva – Gjilani 0-0

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë