Loading…

Përfundojnë ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

  • 23/10/2021 | 15:11

Përfundojnë ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligë.

Drita ka triumfuar ndaj Llapit në një ndeshje shumë të rivalizuar.

“Intelektualët” kanë triumfuar me rezultat 1 me 3.

Të dy skuadrat kanë luajtur me nga një lojtar më pak, pas përjashtimit të Ilir Krasniqit të Llapit dhe Prince Baldes së Dritës, në pjesën e parë.

Astrit Fazliu, Hamdi Namani dhe Simonovski shënuan për Dritën, kurse Shillova nga penalltia realizoi për Llapin.

Në anën tjetër, Gjilani triumfoi ndaj Feronikelit me rezultat 1 me 0.

Blerim Krasinqi shënoi golin e vetëm në këtë takim, gol ky që e bëri skuadrën e Ismet Munishit tashmë kryesuese në tabelë.

Ulpiana poashtu triumfoi ndaj Malishevës në stadiumin “Liman Gegaj”.

Rezultati përfundimtar ishte 1 me 2, me Santos dhe Shalën që shënuan për mysafirët, kurse Ulluri shënoi për vendasit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë