Loading…

Shkarkohet sekretari i Ministrisë së Tregtisë, ishte përfshirë drejtpërdrejt në ndarjen e granteve

  • 29/08/2018 | 17:14

Shkarkohet sekretari i Ministrisë së Tregtisë, ishte përfshirë drejtpërdrejt në ndarjen e granteve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka suspenduar të mërkurën sekretarin e përgjithshëm të kësaj ministrie, Burim Rreci, raporton Insajderi.


Rreci është pezulluar nga kjo pozitë për shkak të “paaftësisë profesionale dhe keqadministrimit”

Ky vendim i ministrit Hasani vjen pas dyshimeve se Rreci është implikuar drejtpërdrejt në ndarjen e granteve dhe ka bërë presion në konkurset për rekrutimin e stafit civil.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë