Loading…

Përfaqësuesit e Listës serbe bisedojmë me McAllisterin

  • 01/03/2019 | 14:12

Përfaqësuesit e Listës serbe bisedojmë me McAllisterin

Përfaqësuesit e Listës serbe kanë biseduar me përfaqësuesit e Parlamentit Evropian, të cilëve po u prinë raportuesi për Serbinë David McAllister, transmeton Gazeta Metro.

Mediet serbe bëjnë të ditur se ata kanë paraqitur problemete me të cilat ballafaqohen serbët në Kosovë dhe kanë thënë se kanë propozuar braktisjen e institucioneve të Kosovës sepse pjesëmarrja e tyre “është pakumtpimësuar me veprimet e njëanshme të Prishtinës”.

Në kumtesën e Listës serbe thuhet se bashkëbiseduesit në takim kanë vlerësuar se është e nevojshme që urgjentisht të hiqet taksa në mallin e Serbisë, të vazhdojnë dialogu i Beogradit e Prishtinës dhe të arrihet zgjidhja e kompromisit, në mënyrë që “përfundimisht të vendoset paqja në Ballkan”, transmeton N1./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë