Loading…

Përditshmëria kubaneze, foto mahnitëse

  • 18/02/2017 | 09:50

Përditshmëria kubaneze, foto mahnitëse

Jeroen Nieuwhuis jeton dhe punon në Holandë. Ai ka filluar të merret me fotografi qysh në moshën 11-vjeçare, kur për ditëlindje kishte marrë një foto-aparat.


Me kalimin e viteve, ai filloi të bënte portete të shokëve, të cilat i postonte në internet, ku dhe fitoi famë për stilin e krijuar. Sot ndërkaq, fotografitë e tij vlerësohen jashtëzakonisht shumë, sidomos stili i tij.

Së fundi, Jeroen ishte në Kubë, ku ka realizuar një projekt, që për kryepersonazhe kishte banorët e Havanës. Fotografitë e mahnitshme të tij, portretizojnë jetën e njerëzve të zakonshëm të Kubës.

kuba buba 000002

kuba buba 000004

kuba buba 000006

kuba buba 000005

kuba buba 000001

kuba buba 000008

kuba buba 000010

kuba buba 000011

kuba buba 000009

kuba buba 000012

kuba buba 000013

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë