Loading…

Përçarje brenda LDK’së: Bajram Gecaj përleshet me disa anëtarë të kësaj partie

  • 25/04/2019 | 17:37

Përçarje brenda LDK’së: Bajram Gecaj përleshet me disa anëtarë të kësaj partie

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Bajram Gecaj, ka tentuar që t’i qërojë hesapet edhe fizikisht me disa anëtarë tjerë të kësaj partie.

Përplasja mes tyre, kishte nisur në momentin kur në një nëndegë në Prishtinë, nuk ishin lejuar që të futet disa anëtarë që konsideroheshin se janë njerëz të Gecajt dhe dyshohej se kishin shkuar aty me qëllim që t’i ndihmojnë atij për t’i fituar zgjedhjet brenda partiake.

Gazeta Blic ka siguruar një video ekskluzive, ku Gecaj shihet teksa përplaset keq me sigurimin që nuk i lejonte disa persona të futeshin në sallën ku po mbahej votimi për zgjedhjen e kryetarit të nëndegës.

Ish-zv.minisri i MAPL-së, në kohën kur kryeministër ishte Isa Mustafa, në atë video shihet i tensionuar duke komunikuar me tone të ashpëra me sigurimin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë