Loading…

Për vetëm një natë qëndrim në hotel në Itali, Hashim Thaçi shpenzon 3 mijë e 939 euro

  • 05/09/2018 | 13:35

Për vetëm një natë qëndrim në hotel në Itali, Hashim Thaçi shpenzon 3 mijë e 939 euro

Ekipi i ish-kryeministrit Hashim Thaçi kishte tejkaluar shpenzimet e hotelit gjatë një vizite zyrtare në Itali për rreth 840 euro.


Kërkesa e zyrës së Kryeministrit drejtuar sekretarit të përgjithshëm kishte qenë fillimisht 3 mijë e 100 euro.

Mirëpo kjo shumë ishte tejkaluar për 839 euro e 50 cent.

Arsye e tejkalimit të shpenzimeve sipas ZKM-së është mungesa e gjetjes së hoteleve me çmime të cilat kishin figuruar në listën tarifore.

“Gjatë realizimit të vizitave të delegacionit të Kryeministrit në Italit të datave nga 23.06.2012-24.06.2012 është bërë tejkalimi i Hotelit, andaj luteni të bëhet aprovimi i shpenzimeve. Arsyeja e tejkalimit është mungesa e gjetjes së hoteleve me çmime të cilat figurojnë në listën tonë tarifore”, thuhet në letrën e Abelard Tahirit dërguar sekretarisë së Qeverisë.

Pra, për vetëm një natë qëndrim në hotel në Itali, Hashim Thaçi së bashku me kabinetin e tij kishin shpenzuar 3 mijë e 939 euro.

Kallxo.com ka nisur publikimin e faturave të shpenzimeve të Presidentit Hashim Thaçi në kohën kur ai ishte kryeministër i vendit.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë