Loading…

Për të mirën e shqiptarëve dhe të serbëve, Vucic kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanovicit

  • 20/01/2018 | 12:57

Për të mirën e shqiptarëve dhe të serbëve, Vucic kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanovicit

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic i cili po qëndron në Kosovë,  duke folur për vrasjen e Oliver Ivanoviqit ka kërkuar që ky rast të zbardhet sa më shpejt.


“I porosisë shqiptarët, edhe pse kemi shpesh mosmarrëveshje, se ne duam që të gjejmë një zgjidhje të mirë për të dyja palët, për të mirën e serbëve në Kosovë dhe për të mirën e shqiptarëve”, tha Vuciq, para mediave gjatë vizitës së tij në Manastirin e Zveçanit.

Vucic pastaj do të niset për në Graçanicë, ku në orën 17:00 do ta vizitojë Manastirin, pastaj në ora 17:30, do të ketë takime me qytetarë në Shtëpinë e Kulturës në Llapnasellë.

http://gazetametro.org/vucic-beri-homazhe-ne-vendin-ku-u-vra-oliver-ivanovic/

 

 

http://gazetametro.org/vucic-beri-homazhe-ne-vendin-ku-u-vra-oliver-ivanovic/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë