Loading…

Për të gjithë ata që kanë një veturë, këto gjëra duhet të keni kujdes gjatë dimrit

  • 18/11/2018 | 22:16

Për të gjithë ata që kanë një veturë, këto gjëra duhet të keni kujdes gjatë dimrit

Me ardhjen e dimrit, sigurisht që vijnë edhe problemet. Për të gjithë ata që kanë një makinë, ne do të japim disa këshilla të cilët ata duhet të kenë shumë kujdes për mjetin e tyre në këtë mot të ftohtë.

Sipas hulumtimeve, një makinë është dyfish më në rrezik që të prishet kur është në muajt e dimrit.

Më poshtë mund të gjeni cilat janë pikat kyçe, të cilat duhet të shikohen para hyrjes në dimër, sipas ekspertëve:

Kontrolloni baterinë e makinës

Kontrolloni anti-frizin

Kontrolloni ujin e xhamave

Kontrolloni dritat e jashtme

Gomat e dimrit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë