Loading…

Për pesë ditë 62 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë

  • 19/11/2020 | 08:31

Për pesë ditë 62 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Për pesë ditë 62 persona kanë nuk i kanë mbijetuar nga koronavirusit në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Ndërsa numri i të vdekurve nga COVID-19 në vend ka shkuar në 860.

Kujtojmë, që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para me koronavirus deri më tash numri total i rasteve pozitive ka shkuar në 31 mijë e 215 raste nga 123 mijë e 976 persona të dyshimtë në virusin SARS CoV2.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka raportuar edhe për vdekjen e 11 personave shkak i infektimit me këtë virus.

Ndërkohë që në vend janë 12 mijë 8 raste aktive me COVID-1/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë