Loading…

Për murin në Mitrovicë duhet të ndërhyjë Brukseli

  • 17/01/2017 | 23:56

Për murin në Mitrovicë duhet të ndërhyjë Brukseli

Deputeti i LDK-së, Sadri Ferati, në emisionin “Interaktiv” ka folur edhe për murin e ndërtuar në Mitrovicë, për të fatin e të cilit, ka thënë se do të luajë rol edhe Brukseli.


Ai ka thënë se muri në Mitrovicë duhet të rrënohet, por ka shtuar se kjo duhet të bëhet në përputhje me ligjet e Kosovës.

“Unë jam habitur që muri është bërë objekt i një seance të plotë. Muri nuk ka pasur nevojë të bëhet çështje e gjithë Kosovës. Për rrënimin e murit një rol të rëndësishëm duhet ta luajë Brukseli. Muri nuk duhet të jetë ky mur, por na mbetet me pa. Nuk duhet të duket që është mur, sepse jep mesazh të keq. Unë si qytetar i Mitrovicës nuk duhet të besoj se duket si një bunker”, ka thënë Ferati.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë