Loading…

Për herë të parë në Shqipëri: Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës

  • 05/02/2023 | 21:39

Për herë të parë në Shqipëri: Inter zhvillon miqësore me klubin e Superligës

Inter do vijë në Shqipëri në datën 16 korrik 2023. Kështu njofton gazetari i Oversport, Alban Xhihani. Në nisje të derbit Inter – Milan që po luhet për javën e 21-të, komentatori njoftoi se zikaltërit shumë shpejt do zyrtarizojnë miqësoren. Pritet që Partizani të jetë kundërshtari i Inter në miqësoren e Tiranës, teksa ende nuk ka një konfirmim.


“Po përgatitet me një bashkëpunim të jashtëzakonshëm të kryetarit të bashkisë së Tiranës, po organizohet ardhja e Interit në muajin korrik. Data 16 korrik po flitet, është pothuajse e bërë, pritet vetëm zyrtarizimi”, tha gazetari Alban Xhihani.

Ndërkohë që në panel, aktori dhe sportdashësi Kastrioti Çaushi tha se mund të jetë Partizani skuadra shqiptare që do përballet me Inter në “Air Albania”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë