Loading…

Për herë të parë Enrique Iglesias dhe Ricky Martin do të performojnë në Tiranë

  • 08/06/2023 | 10:36

Për herë të parë Enrique Iglesias dhe Ricky Martin do të performojnë në Tiranë

Yjet botërorë Enrique Iglesias e Ricky Martin do të mbajnë koncerte në Tiranë për herë të parë.


Enrique do ta mbajë koncertin më 30 qershor, derisa Ricky më 20 korrik, ka njoftuar kryeministri shqiptar Edi Rama në Facebook.

Artistët latinë njihen për shumë hite botërore.

“Bailamos”, “Hero”, “Subeme la radio” e “Ring My Bells” janë ndër hitet më të njohura të Enrique Iglesias, ndërkaq “Livin’ La Vida Loca”, “Maria”, “Adrenalina” e “Vente pa’ ca” ndër më të dëgjuarat të Ricky Martin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë