Loading…

Për Demarkacionin kërkonit debat, e për Deharin jo

  • 21/11/2016 | 10:47

Për Demarkacionin kërkonit debat, e për Deharin jo

Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar lidhur me dështimin e mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, për rastin Dehari.

“Kur ishte çështja e demarkacionit, koalicioni thoshte ejani në Kuvend, sepse aty është vendi për të debatuar”, ka shkruar Ahmeti në rrjetin e tij social Facebook.

“Kur opozita po kërkon debat për rastin e Astrit Deharit, koalicioni qeverisës po refuzon me metoda të ndryshme vetëm për të mos lejuar debatin.”, ka përfunduar ai, duke kërkuar edhe një herë drejtësi për rastin e Astrit Deharit.

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ka ndërruar jetë më 5 nëntor derisa po mbahej në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Përderisa rezultatet e autopsisë vlerësuan se bëhet fjalë për vetëvrasje, Lëvizja Vetëvendosje i refuzon ato duke shprehur mosbesimin në institucionet shtetërore./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë