Loading…

Për çfarë u pajtuan Kurti dhe Merkel në Tiranë?

  • 14/09/2021 | 19:44

Për çfarë u pajtuan Kurti dhe Merkel në Tiranë?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se me Merkelin u pajtuan që Procesi i Berlinit është platforma për bashkëpunim rajonal, shkruan Gazeta Metro.


Kryeministri Kurti ka thënë se i ka nënvizuar kancelares gjermane nevojën për inevstim në ekonomi dhe në arsim. Ai shtoi se u pajtuan që Procesi i Berlinit mbetet platforma për bashkëpunim rajonal.

 

“Në takimin me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel, nënvizova nevojën për investim në ekonomi dhe në sistemin tonë arsimor për të krijuar vende të reja të punës. U pajtuam se Procesi i Berlinit mbetet paltforma për bashkëpunim rajonal. Kjo deklaratë e Kurtit është edhe mesazh indirekt për Edi Ramën, Vuçiqin e Zoran Zaevin, meqë kreu i Qeverisë së Kosovës në vazhdimësi ka injoruar iniciativqën e treshës për “Open Balkan”, ka njoftuar Kurti./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë