Loading…

Për Astrit Deharin marsh edhe në Kumanovë

  • 11/11/2016 | 08:37

Për Astrit Deharin marsh edhe në Kumanovë

Rasti i vdekjes së Astrit Deharit në burgun e Prizrenit i ka shtyrë në marsh edhe qytetarët e Kumanovës në Maqedoni.

Qindra qytetarë kanë marshuar dje rreth orës 12:30 në sheshin e qytetit duke filluar nga gjimnazi “Sami Frashëri”, ku kanë kërkuar zbardhjen e rastit për Astritin.

Iniciuesi i këtij marshi, Xhenis Sulejmani ka thënë se me anë të këtij marshi, kanë shprehur ngushëllimet dhe dolidarizimin me familjen e Astrit Deharit.

Kujtojmë se familja Dehari është me prejardhje nga Sllupçani i Kumanovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë