Loading…

Homazhe për Deharin edhe në Tiranë

  • 07/11/2016 | 09:45

Homazhe për Deharin edhe në Tiranë

Homazhe në nderim të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astri Dehari, i cili vdiq në burgun e Prizrenit do të organizohen edhe në sheshin Nënë Tereza në Tiranë.

Përmes një njoftimi për media Lëvizja Vetëvendosje bënë me dije se homazhet do të bëhen nga ora 17:30.

Dehari ka ndërruar jetë të shtunën në mbrëmje në rrethana ende të paqarta, në burgun e Prizrenit ku po mbahej në paraburgim nën dyshimin për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë