Loading…

‘Për 10 minuta thuaj mamit jam në shpi, bëma bukën’ flet xhaxhai i nxënësit që vdiq në sulmin me armë në Gllogjan

  • 27/11/2021 | 18:14

‘Për 10 minuta thuaj mamit jam në shpi, bëma bukën’ flet xhaxhai i nxënësit që vdiq në sulmin me armë në Gllogjan

Jakup Hamzaj, babai i nxënësit që vdiq gjatë sulmit me armë ndaj autobusit në fshatin Gllogjan të Deçanit, tha ai kishte biseduar me babanë e tij vetëm 10 minuta para se të ndodhte rasti tragjik në Gllogjan.


Ai tha se nxënësi i kishte thënë babait të tij, se për 10 minuta arrin në shtëpi.

“Me të birin ka qenë 10 minuta para se me ndodhë rasti. Kanë biseduar, i ka thënë babë për dhjetë minuta thuaj mamit jam në shtëpi boma bukën se erdha”, tha ai, për “News 24”.

Pasi u vonua, xhaxhai i tij tha se babi e kishte thirrur sërish atë.

Aty një vajzë sipas tij e ka marr telefonin dhe i ka treguar se janë gjuajtur me armë zjarri.

“U vonu nja pesë minuta, kur janë bërë dhjetë u vonu. Ky e ka marrë telefonin dhe e ka thirr. I ka thënë ku je babë, edhe thotë nuk u përgjigjke. Si nuk u përgjigj djali ky u streseve edhe dikush një vajzë apo një nxënës e ka marr telefonin e tij dhe e ka thirr vëllain. I ka thënë ejani se na kanë gjujt, na kanë plagos, ka të vrarë. Ka shkuar vetëm për momentin dhe në vend të ngjarjes ka shkuar i pari”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë