Loading…

Pengohet ekstradimi i ‘Ballistit’ drejt Serbisë

  • 11/08/2017 | 16:38

Pengohet ekstradimi i ‘Ballistit’ drejt Serbisë

Gjykata e Shkallës së Parë kishte vendosur që Ismail Morina të ekstradohej në Serbi, pasi kërkohet nga autoritetet serbe dronin e ngritur në Beograd gjatë ndeshjes me Shqipërinë.


Por vendimi i sotëm i Gjykatës së Lartë kroate ka penguar ekstradimin dhe çështja do të shqyrtohet edhe njëherë nga fillimi. Për momentin, Ballist Morina nuk do të ekstradohet në shtetin serb.

Për të penguar ekstradimin e Ballistit, ishin angazhuar autoritetet shqiptare dhe Federata Shqiptare e Futbollit duke negociuar me palën kroate.

Në këtë mënyrë është penguar ekstradimi i Ballistit drejt Serbisë.

Gjykata e Shkallës së Parë kishte vendosur që Ismail Morina të ekstradohej në Serbi, pasi kërkohet nga autoritetet serbe dronin e ngritur në Beograd gjatë ndeshjes me Shqipërinë.

Por vendimi i sotëm i Gjykatës së Lartë kroate ka penguar ekstradimin dhe çështja do të shqyrtohet edhe njëherë nga fillimi. Për momentin, Ballist Morina nuk do të ekstradohet në shtetin serb.

Për të penguar ekstradimin e Ballistit, ishin angazhuar autoritetet shqiptare dhe Federata Shqiptare e Futbollit duke negociuar me palën kroate.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë