Loading…

Pendarovski: Janë përralla deklarimet se shqiptarët janë nën 20%

  • 26/12/2019 | 09:32

Pendarovski: Janë përralla deklarimet se shqiptarët janë nën 20%

Presidenti i Maqedonisë së veriut, Stevo Pendarovski, duke folur për regjistrimin e popullsisë tha se të drejtat në Maqedoninë e Veriut nuk duhet të varen nga numrat, transmeton Gazeta Metro.


“Janë përralla deklarimet se shqiptarët janë nën 20%”, tha Pendarovski duke thënë se Maqedonia e Veriut nuk ka dy milionë banorë.

Pendarovski tha se ai do të kërkojë nga të gjithë partitë politike në pushtet dhe opozitë që edhe të mos shohin numrat 3% apo 5% por të drejtat të garantohen.

“Të drejtat duhet të garantohen pavarësisht numrit. Atëherë mund të flasim për përmirësim të gjendjes”, tha mes tjerash Pendarovski./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë