Loading…

Pejë: I dyshuari shtiu me armë në drejtim të qytetarëve që po qëndronin në terasë, Policia jep detaje

  • 29/06/2022 | 09:02

Pejë: I dyshuari shtiu me armë në drejtim të qytetarëve që po qëndronin në terasë, Policia jep detaje

Një tentim vrasje raportohet të ketë ndodhur dje në fshatin Kryshec të Pejës.


Policia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari ka shtënë me armë zjarri nga vetura në drejtim të viktimave të cilët ishin duke qëndruar në terasën e një lokali.

Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes janë gjetur tri gëzhoja.

I dyshuari është arrestuar dhe është konfiskuar arma e cila dyshohet të jetë përdorur në këtë rast.

Me vendim të prokurorit,i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë