Loading…

Peja kërkon lirimin e Haradinajt

  • 04/02/2017 | 14:42

Peja kërkon lirimin e Haradinajt

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, në sheshin e qytetit, ka mbajtur protestën me moto “Ramush Haradinaj është Kosova”.

Në protestë morën pjesë qindra qytetarë, me banerë në duar, që kërkonin kthimin e Haradinajt në Kosovë.

Masës i është drejtuar nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, që nga drejtësia franceze ka kërkuar lirimin e Ramush Haradinajt dhe kthimin e tij në Kosovë.

Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar, në aeroportin e Luzern-it, me një urdhër arrest të lëshuar nga Serbia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë