Loading…

PDK’ja zbulon kandidatin për kryetar të Podujevës

  • 06/06/2017 | 18:07

PDK’ja zbulon kandidatin për kryetar të Podujevës

Hajredin Hyseni do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Podujevës nga radhët e PDK-së.


Këtë lajm e dha sot kryetari i PDK-së Kadri Veseli gjatë tubimit zgjedhor që sot u mbajt në Palestrën e Sporteve në këtë qytet, i cili qe 17 qeveriset nga LDK-ja.

Hajredin Hyseni ka mbajtur poste të ndryshme në Qeveri si dhe ka qenë deputet i Kuvendit të Kosovës.

Ka qenë i burgosur politik gjatë viteve tetëdhjeta dhe nëntëdhjeta. Zgjedhjet komunale mbahen në nëntor të këtij viti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë