Loading…

PDK uron fitoren në zgjedhje

  • 11/06/2017 | 19:21

PDK uron fitoren në zgjedhje

Ish-ministri Blerand Stavileci, ka thënë se është koalicioni PDK-AAK-Nisma ai që ka fituar në zgjedhjet e sotme.


Ai këtë e ka quajtur si fitore të madhe për qytetarët e Kosovës. Sipas Stavilecit, fitorja ka qenë e pritur.

‘Fitore e madhe për qytetarët e Kosovës’, ka thënë Stavileci.

Ndonëse ka vetëm 20 minuta që kur janë mbyllur vendvotime, Stavileci tha se fitorja e koalicionit është pritur.

Ndryshe, edhe Exit-Poll ‘Gani Bobi’ e ka nxjerrë si të parën PDK, ndërkohë që sipas këtij sondazhi, VV’ja del e dyta dhe e kalon LDK’në./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë