Loading…

PDK mposhti VV’në në Mitrovicë, Bedri Hamza mori 53.7% të votave

  • 28/10/2021 | 11:45

PDK mposhti VV’në në Mitrovicë, Bedri Hamza mori 53.7% të votave

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) është kthyer bindshëm në Komunën e Mitrovicës, kjo meqë në zgjedhjet e 17 tetorit, fitues doli kandidati i saj, Bedri Hamza, shkruan Gazeta Metro.

Bedri Hamza i PDK-së e ka mposhtur Agim Bahtirin e Lëvizjes Vetëvendosje, duke marrë 53.7% të votave, përcjell Klankosova.tv.

Kurse Agim Bahtiri arriti të fitojë vetëm 34.53% të votave.

Më poshtë keni rezultatet e plota. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë