Loading…

PDK mbledhë Këshillin Drejtues: Nuk dihet a do të marrin pjesë në takimin e ftuar nga Haradinaj

  • 29/07/2019 | 18:47

PDK mbledhë Këshillin Drejtues: Nuk dihet a do të marrin pjesë në takimin e ftuar nga Haradinaj

Për herë të parë pas zgjedhjeve PDK mbledh Këshillin Drejtues. Aty do të sqarohen disa qëndrime, por edhe vendimi se a do të takohen me Haradinajn nesër, transmeton Gazeta Metro.


Mbledhja e PDK’së kësaj radhe nuk po mbahet në selinë e saj në qendër por në një hotel afër kryeqytetit.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj pas dhënies së dorëheqjes së tij nga ky post, iu ka bërë thirrje partnerëve të tij të koalicionit PAN për një takim i cili është paraparë të mbahet nesër.

Lidhur me qëndrimin nëse PDK do të jetë pjesë e këtij takimi apo jo, ky subjekt partiak ka bërë të ditur se pas mbledhjes së Këshillit Drejtues, do të dalë me një komunikatë për media./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë