Loading…

PDK hapë zyrtarisht garën për kryetar të partisë

  • 10/10/2018 | 08:02

PDK hapë zyrtarisht garën për kryetar të partisë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) sot do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të procesit të zgjedhjeve të brendshme.

Në këtë mbledhje e cila do të fillojë nesër nga ora 17:00, do të marrë pjesë edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Veseli në krye të PDK-së ishte vendosur pas largimit të Hashim Thaçit dhe zgjedhjes së tij president i Kosovës.

Kujtojmë se Veseli ishte zgjedhur kryetar i PDK’së në maj të 2016 pa asnjë votë kundër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë