Loading…

PDK e Prishtinës: ‘Kadri Veseli kryeministër’ (Foto)

  • 05/05/2017 | 16:37

PDK e Prishtinës: ‘Kadri Veseli kryeministër’ (Foto)

Përderisa PDK po mbante mbledhje me kryesisë e saj  lidhur me mocionin e opozitës për mosbesimin ndaj Qeverisë së Isa Mustafës, në Facebook ka nisur të qarkullojë “hashtagu: kadriveselikryeministër”.


Këtë ‘hashtag’ e ka shpërndarë edhe dega e PDK’së në Prishtinë.

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot në orën 14:00 ka mbajtur mbledhjen kushtuar kërkesës së opozitës për mocion.

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, u vendos që mocioni i opozitës për votëbesim të qeverisë të vihet në rend dite të mërkurën në ora 10:00.

Veseli pas kësaj mbledhje të Kryesisë së Kuvendit, ka folur edhe për mundësinë e shkuarjes në zgjedhje të parakohshme, me anë të një marrëveshje PDK-LDK.

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, kundër të cilit po kërkohet mocioni, sot ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Londër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë