Loading…

PDK e cilëson qyqar sulmin ndaj Arbana Xharrës

  • 13/05/2017 | 11:05

PDK e cilëson qyqar sulmin ndaj Arbana Xharrës

Partia Demokratike e Kosovës dënon ashpër sulmin qyqar ndaj Arbana Xharrës.


Përdorimi i dhunës si mjet politik, në këtë rast për të shuar guximin e atyre që ngrehin zërin kundër të keqes, ose edhe për të penguar bashkimin e të tjerëve në luftimin e saj, është një akt barbar dhe i patolerueshëm në një shoqëri demokratike.

Sulmet qyqare dhe tinëzare ndaj një nëne, një gruaje dhe një gazetareje dhe aktivisteje publike, janë sulme të atyre që u pengon demokracia.

Partia Demokratike e Kosovës apelon për qetësi dhe përmbajtje qytetare e politike.

Gjithashtu, Partia Demokratike e Kosovës kërkon nga organet e rendit që urgjentisht ta zbardhin rastin dhe sulmuesit e Arbana Xharrës t’i sjellin sa më shpejt para drejtësisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë